Zielona Góra, ul. Staszica 15

+48 68 451 75 85

logo persson Meble biurowe

Zdrowe miejsce pracy: KRZESŁO BIUROWE

60

Lekarze zalecają przeplatanie pozycji pracy siedzącej i stojącej. Należy to robić co 60 minut Biurko z regulacją wysokości pozwala na szybkie przejście z jednej pozycji do drugiej.

problemy z kręgosłupem

Biurko umożliwiające pracę z komputerem w pozycji siedzącej i stojącej powinno mieć wysokość regulowaną co najmniej od poziomu 65 cm do 130 cm.

prawidłowa wysokość fotela w czasie pracy

Wybierając fotel i biurko należy szczególną uwagę zwrócić na to, aby jego wysokość pokrywa się z wysokością podłokietników fotela.

prawidłowe oparcie biurko komputer

Prawidłowe ułożenie ramion na fotelu i biurku zapewnia lepszy przepływ krwi w kończynach i zmniejsza naprężenia ścięgien oraz nadgarstków.

Wybór mebli do biura ma kluczowe znaczenie dla zdrowego i komfortowego miejsca pracy. To właśnie meble, w tym krzesła, stoły, szafy i dodatkowe akcesoria, takie jak uchwyty do monitorów, elementy oświetlenia, które są łagodne dla ludzkiego oka, oczyszczacze powietrza czy ciche wykładziny decydują, czy w biuro będzie przyjazne dla pracownika. Wszystkie te elementy należy połączyć i odpowiednio dostosować do miejsca pracy.


Prezentujemy przykładowe stanowisko i jego elementy – fotel biodynamiczny, biurko z regulacją wysokości i ergonomiczny uchwyt na monitor. Razem tworzą idealną i synergiczną kompozycję, stając się efektywnym stanowiskiem pracy.

Krzesła i fotele biodynamiczne – nowoczesne rozwiązania dla ergonomicznego biura

Fotel lub krzesło to podstawowe wyposażenie każdego biura. To na nim pracownik spędza większą część dnia, często nawet do 8 godzin. Dobrze dopasowane miejsce do siedzenia to nie tylko większa wygoda i komfort, ale również sposób na uniknięcie wielu poważnych schorzeń układu kostnego i krwionośnego.Nowoczesne fotele i krzesła biodynamiczne pozwalają siedzącemu na działania motoryczne pionowe, poziome i strzałkowe, a przez to jego ciało może być cały czas w ruchu i nie jest tak narażone na problemy z kręgosłupem i bóle partii mięśniowych.

ból glowy

Dlaczego siedzenie biodynamiczne jest lepsze od statycznego?

Siedzenie biodynamiczne różni się tym od statycznego, że pozwala na ruch we wszystkich trzech płaszczyznach i nie ogranicza siedzącego. Nowoczesne fotele i krzesła dostosowane do siedzenia tego typu uwzględniają całe spektrum ruchu ludzkiego ciała. Osoba siedząca ma wrażenie swobody i lekkości, a przede wszystkim nie jest narażona na problemy zdrowotne – typowe dla pracowników biurowych.

Główne zalety foteli biodynamicznych:

 • ● wygoda i komfort w miejscu pracy
 • ● możliwość swobodnego ruchu
 • ● bezpieczeństwo układu ruchowego
 • ● polepszenie pracy układu krwionośnego
 • ● zwiększenie efektywności i koncentracji

ból karku

Zdrowe miejsce pracy: biurko z regulacją wysokości

Wybór biurka z regulacją wysokości ma istotne znaczenie dla komfortu pracy, wygody i zdrowia użytkownika. Biurko powinno umożliwiać zarówno pracę siedzącą, jak i stojącą, a w ten sposób pozwalać na zmianę pozycji bez zmiany stanowiska.Badania nad ergonomią pracy biurowej nie pozostawiają złudzeń. Lekarze od lat zwracają uwagę na problemy z kręgosłupem u osób, które pracują za biurkiem. Jak uniknąć poważnych dolegliwości? Rozwiązaniem jest zmiana pozycji z siedzącej na stosującą i idealne dopasowanie wysokości biurka do wzrostu użytkownika.Nowoczesne biurka są wyposażone w funkcję regulacji wysokości w zakresie co najmniej 65-130 cm. Dzięki temu nie tylko można dopasować wysokość do wzrostu pracownika, zapewniając idealne ułożenie łokci, ale również szybką i wygodną zmianę pozycji pracy z siedzącej na stojącą.

Zalety pracy na stojąco

Pozycja siedząca nie jest dla człowieka optymalna i zalecana. Wielogodzinna praca przy biurku poważnie obciąża układ mięśniowy. Dotyczy to głównie mięśni stabilizujących kręgosłup, ale także obręczy barkowej i przedramion, a także mięśni karku, które utrzymują głowę na wysokości monitora. Zmiana pozycji na stojącą pozwoli uniknąć wszelkich obciążeń.

Jakie korzyści ma siedzenie przy dobrze dobranym biurku z regulacją wysokości?

 • ● odpowiednia wysokość biurka zmniejszy napięcie ramion, barków i karku, które po kilku godzinach zmieniają się w ból,
 • ● odciążenie kręgosłupa,
 • ● możliwość pracy w pozycji siedzącej i stojącej bez zmiany stanowiska,
 • ● komfort i wygoda dla każdego, niezależnie od wzrostu

Zdrowe miejsce pracy: uchwyt na monitor

Uchwyt na monitor to idealnie dopełnienie nowoczesnego stanowiska pracy. Dzięki niemu oczy i głowa będą zawsze w optymalnym położeniu do ekranu, co ułatwi czytanie. To większa wygoda, bezpieczeństwo i komfort użytkownika.Z uchwytem na monitor można zorganizować wygodne miejsce pracy, które poprawi efektywność, bezpieczeństwo i komfort pracowników.Uchwyt pozwoli jeszcze bardziej zoptymalizować przestrzeń na biurku i dostosować ją do indywidualnych predyspozycji użytkownika.

bolesna ręka

Uchwyt na monitor pozwoli pozbyć się problemów zdrowotnych

Bóle karku i oczu, uczucie nadmiernego zmęczenia, słabnący wzrok, problemy ze snem – to wszystko dolegliwości związane ze złym ułożeniem oczu względem monitora. Jak się ich pozbyć? Rozwiązaniem będzie wygodny uchwyt na monitor, który pozwoli na łatwiejszą i szybszą regulację jego położenia w zależności od pozycji pracy – niezależnie od tego, czy stoisz, czy siedzisz przy biurku.

Jakie korzyści przynosi zawieszenie monitora na uchwycie?

 • ● oczy i głowa zawsze będą na właściwym poziomie względem położenia monitora
 • ● zmniejsza odczuwalność bólu oczu, karku i pleców
 • ● jeszcze większy obszar roboczy na biurku
 • ● więcej możliwości regulacji ustawienia monitora

ból plecow


Nowoczesny uchwyt na monitor, który można zamontować na blacie to rozwiązanie, które w połączeniu z biurkiem z regulacją wysokości zapewni pracownikom poczucie większego komfortu, bezpieczeństwo i większą wydajność.

PERSSON Meble Biurowe

Zielona Góra 65-176, ul. Staszica 15

Pon-pt: 8-17

Sob.: nieczynne

Niedz.: nieczynne

Aktualne godziny proszę sprawdzać w wizytówce Google.

email persson zielona góra
facebook persson zielona góra
persson sklep zielona góra

Profesjonalne-strony.com